Операції з обміну валют сьогодні актуальні як ніколи, проте де знайти найвигідніший курс? Із цим допоможе спеціалізований агрегатор курсів валют Rates.fm.
Що треба знати про агрегатор валютних курсів
Rates.fm – справжній гід з курсів іноземних валют в Україні. Незалежно від того, чи є відвідувач сайту резидентом України, чи це іноземний інвестор з іншої з країни, інвестор, який хоче мати відношення до української економіки, вам йому просто необхідно знати про динаміку валют В Україні.
Rates.fm — це необхідний ресурс, яке забезпечить легкий доступ до курсів валют на місцевому ринку. Сервіс щоденно відстежує курси обміну валют в обмінних пунктах, банках та інших фінансових установах. Наприклад, у розділі https://rates.fm/ua-uk/currency/banks/privatbank/зібрані всі актуальні дані від Приватбанку. І це ще не все, що він пропонує:
- можна відстежувати динаміку валютних курсів на заданий проміжок часу - це може бути тиждень, місяць. або навіть рік;
- на сайті є багато інформації не лише про курси валют, але й про важливі новини зі світу фінансів.
Навіщо потрібно знати курси валют у сучасному світі
Курсом валюти користуються, щоб витрачати гроші у відпустці за кордоном, продавати і купувати іноземні товари, порівнювати ціни на світових ринках. Міжнародні розрахунки проводять не тільки окремі громадяни, а й компанії та держава. Так, щоб здійснювати розрахунки, інвестори та юридичні особи дивляться на офіційні курси валют.
При цьому при купівлі та продажу валюти банк не використовує офіційний курс НБУ: люди платять більше, коли купують, та отримують менше, коли продають.
На курси валют впливає ситуація на валютному ринку, дії НБУ та різні економічні події. Валюта - це один із найпопулярніших активів, яким учасники торгів обмінюються на біржі. Тому валюта підпорядковується законам ринку, але це впливає валютний курс. Якщо попит на валюту високий, вона зміцнюється і курс щодо інших валют зростає. Якщо попит на валюту низький, вона слабшає і курс падає.
НБУ може керувати курсом національної валюти: купувати та продавати іноземні гроші, маніпулювати резервами, проводити операції з державними цінними паперами, змінювати ключову ставку.
У деяких випадках НБУ втрачає контроль за курсом валюти. Війни, революції та стихійні лиха можуть спровокувати відтік інвестицій та гальмування роботи національного виробництва. Ці призведе до падіння валютного курсу. В будь-якому разі, якщо стежити за курсом за допомогою агрегатора Rates.fm, можна вберегти себе від багатьох неприємностей.